WC STOP – Ušetřete v průměru 50 % vody s každým spláchnutím.

V poslední době zaznamenáváme nejen v médiích zvyšující ceny zboží a služeb. Tuto nepříjemnou situaci ovlivňuje řada faktorů, které nelze krátkodobě vyřešit, přičemž nejvíce doplácí na hospodářský cyklus ekonomiky běžný spotřebitel. Lidé v českých domácnostech tak musí kromě dražších potravin a zvyšujících cen pohonných hmot řešit nákladnější výdaje na bydlení spojené s energiemi. Kromě toho jsme po celé ČR v uplynulých dvou měsících zaznamenali nárůst cen za vodné a stočné, což dokáže taktéž slušně provětrat peněženku. Jak proti tomu bojovat?

“Na splachování toalety padne v domácnostech zdaleka největší část spotřebované vody.”

 

Co si budeme namlouvat, voda z kohoutku každoročně zdražuje a pokud chceme takové zdroje odebírat, nezbývá nic jiného, než platit. Zatímco v roce 2000 byla průměrná částka za vodu 51 korun, po více než dvaceti letech se cena navýšila o téměř dvojnásobek. Věděli jste, že každé spláchnutí toalety dokáže spotřebovat až 10 litrů pitné vody? Pokud si dojdeme na záchod 10x za den, zaplatíte dodavateli až 13 korun. Měsíčně to vychází na 312 Kč a za rok 3755 korun. U čtyřčlenné rodiny vynásobte a výsledná suma vás vyděsí.

 

Běžné WC Běžné WC WC stop WC STOP Eco Water Saving
Časová doba Spotřeba litrů Výdaj v korunách Spotřeba litrů Výdaj v korunách Úspora
24 hodin 80 litrů 10,4 Kč 40 litrů 5,2 Kč 5,2 Kč
1 měsíc 2400 litrů 312 Kč 1200 litrů 156 Kč 156 Kč
6 měsíců 14400 litrů 1872 Kč 7200 litrů 936 Kč 936 Kč
1 rok 28800 litrů 3755 Kč 14400 litrů 1872 Kč 1883 Kč
2 roky 57600 litrů 7488 Kč 28800 litrů 3766 Kč 3722 Kč

 

Jak snížit náklady za splachování toalety?

Ušetřit by chtěl dnes každý. Naštěstí existuje úsporná technologie, které vám pomůže vyřešit zvyšující se náklady na provoz domácnosti.  Právě toaleta patří mezi podstatné položky, které výrazně ovlivňují rozpočet. Věděli jste, že díky WC stopu snížíte náklady na splachování a hlavně zamezíte zbytečnému plýtvání pitnou vodou?  Zastavte nehospodárné používání toalet a začněte používat úspornou technologii Eco Water Saving. Ročně totiž může pouhé splachování toalety vyjít na tisíce korun.

V 21. století existuje řešení v podobě toalety s duálním splachováním a dost často se vyskytuje u nové výstavby.  To znamená, že si můžete volit mezi větším a menším objemem vody. Nicméně řada z nich nedokáže efektivně hospodařit, tak jako speciální úsporné spořiče. Dle nejrůznějších statistik jsou navíc poruchové a lidé s nimi neumí správně zacházet. Proto přichází revoluční řešení v podobě WC stop – úspora vody při splachování Eco Water Saving

 

Spořiče vody na WC

WC stop se snadno instaluje na vypouštěcí ventil WC. Vypouštěcí ventil funguje na principu, že po stlačení splachovacího tlačítka se tento uvolní a umožní vytékání vody ze splachovací nádržky pro spláchnutí. Vypouštěcí ventil pak pomalu klesá dolů, dokud se nevypustí všechna voda z nádržky Pokud však na vypouštěcí ventil umístíte WC stop, který je vlastně speciálně konstruované závaží, vypouštěcí ventil klesne mnohem dříve, než se vypustí všechna voda z nádržky, čímž výrazně klesne vaše spotřeba vody pro splachování. Pokud potřebujete spláchnout větším množstvím vody, stačí, když přidržíte splachovací tlačítko. Prakticky budete splachovat jen po dobu přidržení splachovací tlačítka.

WC stop je vhodný především pro starší typy splachovacích nádrží, které nemají duální splachování (možnost volby „malého“ a „velkého“ spláchnutí) a možnost nastavení objemu splachované vody na vypouštěcím ventilu. WC stop je vhodný jak pro kombi WC, tak i pro toalety s vysoko položenou nádržkou. Lze instalovat vně nebo dovnitř vypouštěcího ventilu (dle jeho konstrukce). Pro objednání WC STOP klikněte ZDE

Shopping Cart
Scroll to Top